Menu
Your Cart

Starostlivosť

Blog

Rady a tipy ako pestovať krušpán
18 máj 0 254
Pôda v okolí krušpánu by mala byť mulčovaná.Šetrí to náščas a krušpánu to pomáha. Mulčovaním krušpán chránime pred rastom burín a výkyvmi počasia. Tiež ním znižujeme odparovanie vody z pôdy a udržujeme kyprosť pôdy. Mulčovaním rastlín v okolí cca 30-50cm v okolí rastlín minimalizujeme súperenie o vo..
18 máj 0 122
Niektoré kultivary krušpánu prirodzene vytvárajú hustú vonkajšiu vrstvu lístia, zatiaľčo iné majú medzi stonkami a listami väčšie medzery. Mladým rastlinám sa treba spočiatku trocha venovať, zvlášť tým, pri ktorých popustíme uzdu svojej fantázie. Ak pre výsadbu zvolíme vhodný kultivar s ohľadom na ..
18 máj 0 259
V posledných rokoch je čoraz populárnejšie pestovanie tvarovaných krušpánov v nádobách. Takto pestované rastliny môžeme vídať pred vchodmi do budov v mestách alebo na terasách či balkónoch. Krušpány v nádobách je možné veľmi ľahko a rýchlo preusporiadať a tak vo veľmi krátkej dobe zmeniť dizajn pros..
18 máj 0 65
Krušpán sa využíva v záhradách už celé tisícročia. Prvé zmienky o ňom nájdeme už v 4. tisícročí pred n. l., kedy sa využíval na strihanéživé ploty v Egyptských záhradách. Neskôr Rimania tiež využívali jeho jemnozrnné drevo na výrobu predmetov bežného použitia ako hrebene, písacie dosky, ale i rámy o..
18 máj 0 250
Vzhľad a prosperita krušpánu sú závislé na zvolenom druhu alebo kultivare, lokalite umiestnenia (predovšetkým klimatické aspekty) a rastových podmienkach prostredia (okrem iného pôda, slnečný svit, množstvo zrážok). Preto je dôležité aby výber tej správnej odrody či kultivaru bol v súlade s klim..
Zobrazenie 1 až 5 z 5 (1 stránok)