Ponuka

Aktuálny počet sa neustále mení, niečo sa vysadí do záhrad mojich návštevníkov a niečo zároveň dorastá. Preto počet kusov zobrazený na webovej stránke je stále iba orientačný. Pre bližšie informácie ma môžete kontaktovať mailom alebo priamo telefonicky.

Preferujem osobný odber. Po dohode viem zabezpečiť dovoz prívesným vozíkom s plochou cca 2m2 alebo valníkom s plochou 4m2

100ks a viac 5%
300ks a viac 8%
Pre veľkoodberateľov je možné dohodnúť individuálnu zľavu až do výška 20%

Krušpán Vám rád vymením i za plodiny z Vašej záhrady - ovocie alebo zelenina v množstve bežnej spotreby. V prípade záujmu mi napíšte, alebo zavolajte Vašu ponuku. Podmienkou je perfektná kvalita plodín, rovnako ako je špičková kvalita mojich krušpánov. Tiež je možná výmena za palivové drevo, IBC kontajnery, ovos, pšenicu, balíkované seno.

Kontajner nie je súčasťou rastliny, v prípade potreby ho môžem do doby výsadby zapožičať, inak je spoplatnený v závislosti od veľkosti cenou 1 až 2€.

Obvyklý spôsob prepravy

Všetky rastliny pestujem v škôlkarskych kontajneroch. Výhodou oproti voľnokerenným je neporušený koreňový bal pri presádzaní a možnosť výsadby počas celého roka. Koreňový bal má veľkosť 5litrov a z tohto dôvodu rastliny neposielam poštou ani kuriérom. Rastliny je možné prevziať len osobne, prípadne po dohode viem zabezpečiť dovoz do blízkeho okolia.

Krušpán Vždyzelený - Buxus Sempervirens
Krušpán Vždyzelený - Buxus Sempervirens
Krušpán Vždyzelený - Buxus Sempervirens

Aktuálne dostupné veľkosti

Každá rastlina krušnápu je jedinečná a len obtiažne sa zistuje jej presná výška vzhľadom na rôzne kritériá a preferencie. Preto rastliny delím do výškového rozsahu kde za objektívnu výšku považujem priemernú výšku daného rozsahu.

Krušpán Vždyzelený - Buxus Sempervirens

basic

3.60€

Mladá priesada s kompaktným koreňovým balom v objedme 2litre, orientačný výška okolo 30-40cm.

 • Orientačná výška: 30-40cm
 • Obsah koreňového balu: 2L
 • Dostupnosť: približne 120ks
Krušpán Vždyzelený - Buxus Sempervirens

standard

8.00€

V porovnaní s BASIC verziou viac vyspelejšia a mohutnejšia priesada. Naviac obľúbená varianta ktorá zaručuje rýchlejšie prepojenie rastlín vo výsadbe a skoršie dosiahnutie kompatného tvaru živého plota.

 • Orientačná výška: 90-100cm
 • Obsah koreňového balu: 5L
Krušpán Vždyzelený - Buxus Sempervirens

pro

14.00€

Približne 8-ročná rastlina s koreňovým balom 10litrov. Najmohutnejšie rastliny z mojej ponuky.

 • Orientačná výška: 80-100cm
 • Obsah koreňového balu: 10L
 • Dostupnosť: približne 80ks

Dopredaj a príležitostný výpredaj

Občas sa stane že potrebujem nejakú časť záhonov preorganizovať alebo dopredať zvyšné rastliny v hriadke. Pri takejto príležitosti dokážem poskytnúť príležitostnú cenovú akciu.
Tohto roku mi tiež spôsobila škodu náhla bohatá nádielka mokrého snehu. A keďže rastliny majú tak akurátnu veľkosť, preferoval by som skôr finálnu presadbu na konečné stanovište než presadbu u mňa do väčších kontajnerov a prirodzenej polohy. Rasliny sú vhodné pre zákazníka ktorý napriek počiatočnému nekompaktnému vzhľadu dokáže oceniť 30%-nú zľavu oproti bežnej cene.

Krušpán Vždyzelený - Buxus Sempervirens

dopredaj

6.00€

Dopredaj hriadok po veľkoodberateľovi. Po odberateľovi ostali otvorené hriadky a menej exkluzívne rastliny. Niektoré rastliny nesú známky ohnutia osi spôsobené poškodením nárazovej snehovej pokrývky.

 • Orientačná výška: 90-110cm
 • Obsah koreňového balu: 5L
Krušpán Vždyzelený - Buxus Sempervirens

výpredaj

6.00€

Tohtoročná nárazová snehová pokrývka mi žiaľ spôsobila poškodenie na niektorých hriadkách krušpánu. Vysoké rastliny nezvládli nápor 40-50cm mokrého snehu, zvalili sa a niekoľko týždňov ostali uväznené pod ním. Okrajové rastliny sú veľmi pekné, avšak ostali vychýlené od zvislej osi. Bolo by žiadúce ich čo najskor presadi do prirodzenej plohy.

 • Orientačná výška: 90-110cm
 • Obsah koreňového balu: 5L